Magia Świąt Bożego Narodzenia

Magia Świąt Bożego Narodzenia

W świątecznej, pełnej radości atmosferze 21 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się Apel  Bożonarodzeniowy.

Na początek uczniowie klasy  VII wystąpili z programem artystyczno – religijnym. Uczniowie zaprezentowali scenę przedstawiającą tradycję wigilijną. Wigilia, czyli czuwanie, rozpoczyna co roku uroczystość Bożego Narodzenia, która w polskiej tradycji i kulturze przebiega jako święto rodzinne, pełne emocji i podniosłego nastroju. Taki wieczór wigilijny, w którym katolicy radują się z narodzin Jezusa, jest najbardziej wzruszającym, magicznym i jedynym w roku. Za to co przedstawiła młodzież docenić należy nauczycieli nadzorujących część artystyczną: panią Urszulę Bizoń i ks. Krzysztofa Jarosza.

Następnym punktem naszego apelu było świąteczne przedstawienie teatralne zatytułowane „Kopciuszek”, wystawione przez koło teatralne naszej szkoły. Przed samym występem za kulisami dało się wyczuć stres przez duże S. Był to bowiem premierowy występ naszego koła teatralnego. Mimo to uczniowie świetnie zagrali swoje role i zostali nagrodzeni oklaskami. 

Z okresem Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd. Nawiązując  do tego zwyczaju wszystkie klasy wzięły udział w konkursie kolęd. Pierwsze miejsce w kategorii klas I – III zajęła klasa III, drugie miejsce klasa I, trzecie miejsce klasa II. W kategorii klas IV –VIII pierwsze miejsce zajęła kasa IV, drugie miejsce  zajęła klasa VI, trzecie miejsce przyznano klasie VIII.

Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Lucjan Pająk, który życzył całej naszej społeczności szkolnej szczęśliwych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia.

Po Apelu Bożonarodzeniowym zespoły klasowe udały się do swoich klas na Wigilie klasowe.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji